Ślub jesienią

Ślub jesienią wiąże się z wyjątkową i malowniczą scenerią. Urokliwe i zapierające dech w piersiach widoki złotej polskiej jesieni mogą być jedynym w swoim rodzaju „dodatkiem”, który nada niepowtarzalnego charakteru każdej uroczystości.

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdego człowieka. Dbamy o to, aby nie tylko ceremonia zaślubin miała odpowiednią oprawę, ale także wesele. Wszak ślub, pozostanie w naszej pamięci i we wspomnieniach na całe życie. Obecnie bardzo modne jest wybieranie motywu przewodniego uroczystości zaślubin, zgodnie z którym zostanie ona cała zorganizowana. Jego wybór nie powinien być jedynie dziełem przypadku. W większości sytuacji wiąże się on z porą roku czy zainteresowaniami Młodej Pary. Osoby, które nie są zwolennikami upalnej, letniej pogody, powinny rozważyć zaplanowanie uroczystości jesienią. Miesiące w tym okresie roku są przesycone  romantyczną scenerią, która może idealnie komponować się ze strojami państwa młodych oraz wybraną przez nich stylistyką sali i motywem przewodnim.

Ślub jesienią – wspaniała ceremonia w palecie ciepłych barw

          Jesienny ślub w plenerze

Ceremonia zaślubin jest jedynym w swoim rodzaju momentem w życiu młodej pary. Pan młody zazwyczaj przywdziewa elegancki garnitur z muchą lub krawatem. Kolorystyką może on nawiązywać do jesiennej kolorystyki ciemnych i jaśniejszych brązów lub nawet ciemnej zieleni. Jesienna aura bywa zmienna i z tego względu warto zainwestować w gustowny płaszcz, który będzie doskonałym zabezpieczeniem przed deszczem lub zimnem. Panna młoda dobiera suknię zawsze zgodnie ze swoim gustem i budżetem, natomiast dodatki mogą nawiązywać do aktualnie panującej pory roku. Bukiet ślubny może być na przykład wykonany z kolorowych, jesiennych kwiatów i pięknych, barwnych liści. Kapryśna, jesienna aura wymusza pewne kwestie w stroju panny młodej. Niezbędne będzie zatem jakieś bolerko lub żakiet, które ochroni przed chłodem, ale również przyda się dyżurna osoba z parasolem, który ochroni misterną fryzurę. Gdy mowa o włosach, pięknym, jesiennym akcentem mogą być wpięte bądź wplecione w nie kwiaty, które dostępne są o tej porze roku.

                    Idealny tort na jesienny ślub

Ślub w jesienne miesiące – czyli jak wykorzystać piękną aurę

Jesień to niezwykle barwny okres w naturze. Ślub jesienią daje zatem możliwość gustownego udekorowania sali bankietowej w jesienne kwiaty, kolorowe ozdoby z roślin, owoców czy warzyw. Idealnie sprawdzą się w tym przypadku kasztany, jarzębina czy dynie, które doskonale uzupełnią  dekorację. Również tort ślubny może tematycznie nawiązywać do jesieni. W tym celu można wykorzystać jabłka i inne jesienne owoce, na przykład leśne, których mamy obfitość o tej porze roku. Niezwykle urokliwa będzie również jesienna sesja ślubna plenerowa. Spadające liście i otaczające parę kolory brązu, zieleni, czerwieni i złota idealnie będą komponowały się z białą lub kremową suknią ślubną panny młodej. Osoby, które zapragną zorganizować swój ślub w plenerze, mogą we wspaniały sposób wkomponować ołtarz ślubny w jesienny krajobraz i wykorzystać urok darów jesieni, zdobiąc nimi namiot, w którym odbywać się będzie przyjęcie weselne. To doskonały czas na tego rodzaju imprezę – słońce jest wciąż piękne, ale już nie tak dokuczliwe, a wokół cała gama cudownych barw i zapachów.

Ślub jesienią to niezwykłe przeżycie dla państwa młodych. Ze względu na otaczającą aurę i kolorystykę może stać się nie mniej atrakcyjny niż letnie zaślubiny. Należy jednak pamiętać o tym, że pogoda jesienią bywa niezwykle kapryśna, co należy uwzględnić w swoich planach.