Jak wybrać odpowiedni samochód do ślubu?

Odpowiedni samochód do ślubu

Wszystko macie zaplanowane, obmyślone lub po części zrealizowane. Sprawę załatwienia samochodu do ślubu zostawiliście na ostatnią chwilę, mając przekonanie, że będzie to szybki i bezproblemowy wybór. Gdy przychodzi pora na wybranie odpowiedniego auta, przeglądacie milion propozycji, które oferują różnorodne firmy- pojawia się pytanie, który będzie najodpowiedniejszy dla was? Wasze przekonanie, że samochód to szybka i prosta decyzja, uchodzi w zapomnienie. Kilkanaście lat wstecz takie zadanie podjedlibyście w kilka minut, bo do wyboru zaledwie mieliście Poloneza Caro czy Fiata 125p z piękną lalką, czy innym atrybutem na masce. A teraz, od limuzyny do bajkowej dorożki. Wszystko zależy od waszych preferencji, stylu wesela, ubioru, pory roku. We wcześniejszych latach na pewno górowała moda na limuzyny, które nie tylko są wygodne, eleganckie, ale pozwalają nam zachłysnąć się  luksusem choć na tą jedną noc. W tym roku jest jednak większa przewaga nad drogimi, znanych marek samochodami osobowymi, jak również powracają do łask samochody starodawne, w stylu retro i nie tylko. Nie ma tak naprawdę w tej kategorii sprecyzowanych odpowiednich trendów na auto. Liczy się to, ile chcecie przeznaczyć na wynajęcie samochodu. Dzięki temu, łatwiej podejmiecie decyzję, jaki pojazd zawiezie was do ślubu i na salę weselną.

Postaram się trochę Wam podpowiedzieć na co należy zwracać uwagę, przy wyborze odpowiedniego auta. W większości z nas, niezależnie od płci jesteśmy wzrokowcami i wybieramy poszczególne rzeczy wedle własnego ,,oka”. Dlatego pierwszy punkt to wygląd samochodu. Musi się idealnie wkomponować w styl waszej ceremonii. Pomyślcie jak wyglądało by np. nowoczesne auto na tle retro strojów, dekoracji, sali itp. Ładnie mówiąc trochę by się gryzło. Pamiętajcie o tej prostej, ale jak istotnej zasadzie. Do drugiego punktu, moglibyśmy dopisać  wygodę i wielkość. Jest ona bardzo istotna, zwłaszcza dla Panny Młodej, która ma liczne halki, koła w sukni i potrzebuje swobody. Więcej miejsca w samochodzie pozwoli Wam uniknąć niepotrzebnych zabrudzeń, uszkodzeń materiału. Łatwiej będzie się wsiadało i wysiadało. Będziecie mieli w  wybranym przez Was samochodzie, chwilę wytchnienia i relaksu,dlatego nie psujcie go wyborem małej przestrzeni, w której nie będziecie w stanie ,,wyprostować nóg”. Kolejny punkt to pora roku, z nią jednak bywa rożnie. Wiadomo, że zimą nie wybierzecie kabrioletu czy dorożki to oczywiste, ale zawsze przewidujcie pogodę. Miejcie koło ratunkowe, gdy spadnie deszcz lub będą okropne upały. Na naturę rady nie ma, ale jak się mówi ,, przezornego Pan Bóg strzeże”. Pamiętajcie, najpóźniej poszukujcie pojazdu 3 miesiące przed ślubem, jest to ostateczny termin.

Przyjmijmy, że wybraliście odpowiedni dla Was samochód i co dalej? Na pewno warto wiedzieć co należy się dowiedzieć, żeby nie być zaskoczonym, gdy dojdzie już do uregulowania rachunku. Przede wszystkim wypytajcie się jak liczony jest czas wynajmu auta. Czy jest to stawka za każdą godzinę, usługę, czy godziny liczone są od momentu wyjazdu czy dojazdu do Pana Młodego. Dowiedzcie się jak są rozliczane nadprogramowe godziny, gdybyście nie zdążyli w założonym limicie. Zapytajcie się jak liczona jest długość trasy, sprawcie czy w umowie nie ma zapisku o ustalonym limicie kilometrów i jak są liczone, gdy trasa od punktu A do B jest naprawdę duża. Kolejne pytanie, które powinniście zadać to dekoracje samochodu. Czy firma wszystko organizuje, czy jest to w waszym obowiązku i czy wyraża zgodę na jaką kol wiek dekorację. Jeśli oni sami stroją samochodach, koniecznie powiedzcie jakie kwiaty będziecie mieli, aby wszystko pasowało do całości. Kierowca- czy samochód będzie już z kierowcą lub czy jest możliwość samemu zorganizować wykwalifikowaną osobę. Ważne, abyście dowiedzieli się jeśli firma ma ustalonego pracownika do Waszego transportu jak będzie ubrany. Może pytanie, śmieszne, ale lepiej zapytać, żeby nie być niemile zaskoczonym, gdy zobaczymy pana w dresie i w sportowej czapce. Wierzcie, nie każdy z obsługi, którą zatrudniamy odpowiednio się ubiera. Ważne też pytanie, czy firma gwarantuje samochód zastępczy w razie gdyby przez Was wybrany pojazd niefortunnie popsuł się przed ceremonią. Jeśli gwarantują zobaczcie jak wygląda i czy będzie Wam odpowiadał w razie nieoczekiwanych okoliczności. Terminy zamawiania sali,orkiestry, pojazdu itp. są tak odległe, że w tym czasie może się wiele niespodziewanych rzeczy zdarzyć. Dlatego warto być przygotowanym. No i tradycyjne pytania o podsumowanie kosztów, termin, zadatki lub zaliczki jakie i kiedy mają być. Spisując umowę pamiętajcie ją przeczytać, zwracać na zapis terminu, czasu zlecenia, wysokości płatności, pobranej zaliczki, poprawności waszych danych, wszystkie pytania, które wcześniej wam opisałam powinny w dobrej umowie być zawarte. Kilka dni przed ślubem osoba z firmy powinna skontaktować się z Wami w celu potwierdzenia wcześniejszych ustaleń. Jeśli tego nie zrobi, sami zadzwońcie i sprawcie czy się wszystko zgadza.

 

 

 

 

 

Najważniejsze kwestie od strony formalnej mamy omówione, powróćmy zatem do pytania czym jechać do ślubu? Tak jak wcześniej wspomniałam limuzyna jest nadal dość często wybieranym transportem. Dla jednych to ikona kiczu i szpanerstwa, a dla drugich elegancja, wygoda i możliwość podróży z świadkami i najbliższymi popijając szampana. Pytanie tylko czy biała czy czarna? Jeśli chodzi o wybór samochodu przeważnie mamy do czynienia pomiędzy tymi dwoma wariantami, rzadko można spotkać auto w innym odcieniu no chyba, że w srebrnym. Możecie w internecie przejrzeć kilka zdjęć i zobaczyć jak prezentuje się suknia przy określonych kolorach. Łatwiej będzie Wam podjąć decyzję. Pamiętajcie jednak, że nie każdemu pojazdowi pasuje odpowiednia barwa. Co myślicie o samochodach retro czy bardzo popularnych od niedawna pegeerowskich autach typu syrenka czy wołga? Przykuwają uwagę wielu, mają swój styl i niepowtarzalność. Jeśli Pan Młody zdecyduje się na prowadzenie takiego samochodu, warto wybrać się wcześniej na próbną jazdę, gdyż różnią się w budowie od nowoczesnych aut.

Wybranie karocy również będzie pięknym                              elementem waszego ślubu

Może dorożką do ślubu? Jak kopciuszek podążający na bal. Bajkowo, może mniej praktycznie, ale romantycznie i z klasą. A może wypasionym nowoczesnym samochodem znanej marki? Skórzane, miękkie fotele, włączona klimatyzacja w upalny dzień. Możecie się odprężyć przez chwilę, przed całą nocą szaleństw. Trudna decyzja co? A może bardziej odważniej? Niektóre pary np. decydują się na przejażdżkę motocyklem, zwłaszcza te osoby, których jest to pasja. Panna Młoda, może mieć problem z suknią i fryzurą, ale pomysł jest na pewno oryginalny i podążająca  kawalkada robi wrażenie. Niektórzy z Was decydują się na przewóz londyńskim autobusem zabierając swoich gości, taksówką, hipisowskim ogórkiem, rykszą, a nawet odpowiednio do sytuacji przystrojonym smartem w wersji dla Pani i Pana Młodych.

Do koloru do wyboru, w zależności od pomysłu. Tak naprawdę wszystkim możecie pojechać do ślubu. W tym szczególnym dniu,  spełniajcie swoje najskrytsze marzenia dotyczące ślubu. Jeśli jednak wasz budżet jest ograniczony lub szkoda wam wydać kasę na kilka chwil przejażdżki wypasionym autem, macie dwie możliwości. Wsiadajcie do własnego samochodu lub pożyczcie od kolegi, kogoś z rodziny, sąsiada. Wy będziecie mieli kilka stówek w kieszeni, a ktoś będzie miał dodatek do prezentu. Ja z moim mężem wybraliśmy taki wariant, z powodu przekroczonego znacznie budżetu. Choć nie powiem, marzyła mi się bajkowa dorożka czy stylowy samochód. Nie wszystko można mieć. Jeśli nie macie ograniczeń finansowych wybierajcie to co wam najbardziej odpowiada, bo piękny samochód doda uroku Waszym zdjęciom. Jeśli kasa uniemożliwia wyboru, też się nie przejmujcie, zawsze jest jakieś wyjście. Miłej podróży do balowej sali Wam życzę.