Atrakcje weselne

Atrakcje weselne na tę niezapomnianą noc…

Wybraliście piękną salę, super orkiestrę, wyśmienite potrawy, a mimo tego w głowie pojawia się wam pytanie co można by było jeszcze zrobić, aby wasze wesele wyróżniało się od innych i utkwiło w pamięci nie tylko wam, ale także waszym gościom? Okazuje się, że łatwiej było  wybrać kreację, kolor kwiatów czy inne niezbędne rzeczy dotyczące ceremonii weselnej, niż ,,ogarnąć” temat doboru atrakcji ślubnych. Szczerze mówiąc wcale wam się nie dziwię, w pisując w wyszukiwarkę internetową, pojawia nam się mnóstwo haseł dotyczących oryginalnych atrakcji ślubnych. Co wybrać, aby było ciekawe i spodobało się wszystkim? Jak wiadomo jeszcze nie urodził się taki co by każdemu dogodził. Ważne, aby pomysł przypadł wam do gustu, pasował do aranżacji weselnej, a przede wszystkim zgadzał się z waszym budżetem. Wiadomo – im bardziej elastyczniejszy portfel, tym łatwiej podejmować nam decyzje dotyczące wyboru atrakcji weselnych. Można jednak wybrać jedną ciekawą rozrywkę, która urozmaici dodatkowo wasze wesele, niż skupiać się na kilku mniej oryginalnych zabawach. Od przepychu głowa boli. Dlatego, pamiętajcie, abyście nie przesadzili od nadmiaru niespodzianek, które mogą zdekoncentrować waszych gości.

Chciałabym pomóc wam w wyborze odpowiedniej rozrywki weselnej, dlatego też postanowiłam rozejrzeć się na rynku i sprawdzić, co oferują młodym parom firmy zajmujące się wyżej wspomnianymi atrakcjami ślubnymi.

W pierwszej kolejności wymienię na pewno wszystkim dobrze znane tzw. wypuszczanie gołębi przez Parę Młodą po ceremonii ślubnej. Jest to symbol miłości, idealny dla par lubiących romantyzm w związku. Dodatkowym plusem, są również piękne zdjęcia, chociaż nie zawsze gołębie są idealnie posłuszne i polecą tak jak byśmy tego chcieli. Dlatego decydując się na taki pokaz pamiętajcie, aby goście stojący za wami nie byli zbyt blisko was, gdyż dodatkowo płoszy to ptaki. Wiem to z własnych doświadczeń, a nie zawsze osoby koordynujące dają wskazówki.

Gołębi  może być kilka. Mogą być wypuszczane z rąk własnych lub z kosza, w zależności od waszej decyzji. Koszt takiej atrakcji to ok.180-500zł.

Jeśli jednak nie macie przekonania do gołębi, fajną alternatywą jest wypuszczanie  motyli, podczas opuszczania przez Państwa Młodych kościoła. Jest to jednak znaczny koszt, który wynosi ok 1500zł(100szt.)- 5000(1000 szt.). Trzeba też pamiętać, że taki motyl potrzebuje odpowiednich warunków pogodowych. Więc nie jest to taka prosta sprawa, dlatego też nie jest to tak często stosowane na polskich weselach.

Pamiętam jak mi się marzyły anioły na szczudłach, które rozdają cukierki gościom czekającym na złożenie życzeń, aby urozmaicić im czas oczekiwania na swoją, kolej. Niestety cena mnie zmroziła koszt 2 aniołów to bagatela ok.800zł za jedną godzinę. Piękny efekt, super zdjęcia, ale kwota trochę duża, dlatego ja niestety nie zdecydowałam się na taką atrakcję. Jeśli jednak macie odpowiedni budżet, super frajda zwłaszcza dla tych najmłodszych.

Zastanawialiście się pewnie czym zastąpić pospolity ryż, którym obsypuje się młodych nowożeńców? Już wam mówię, możecie wybrać konfetti, które kupicie za ok. 15-50zł, lub płatki świeżych(ok 100zł) lub sztucznych kwiatów (ok.3zł za 100szt) zamówione przy zakupie wiązanki. Jest to niewielki koszt, który wzbogaci wasze zdjęcia.

Omówiliśmy rozrywki przed kościołem, a co z zabawami na sali weselnej? Uroczystość rozpoczynana jest prze Parę Młodą pierwszym tańcem. Teraz mamy do wyboru uczestniczyć na kursach tańca i mieć wyszkoloną choreografię na miarę zawodowych tancerzy, czy samemu wymyślić śmieszną inscenizacje taneczną? Wszystko zależy od tego jak czujcie się w tańcu i czy chcecie przeznaczyć pieniądze na zajęcia. Zakamuflować pomyłki zawsze możecie, poprzez wynajęcie osoby, która puszcza zimny dym(ok.500zł) lub bańki(ok.250zł), które wzbogacą tło występu. Możecie zaopatrzyć się w tzw. wybuchowy balon,  podwieszany pod sufitem, na środku sali, który w trakcie pierwszego tańca, za pomocą elektrycznego zapalnika jest przebijany, uwalniając kilkanaście małych baloników, które opadają na parę taneczną. Dodatkowe wzbogacenie waszych zdjęć (ok 100-180zł).

Przyjmijmy, że już wytańczyliście wasz pierwszy niezapomniany taniec, zaskakując pozytywnie waszych gości i teraz co dalej …. Zaufać orkiestrze, która wpełni przejmie inicjatywę rozbawienia zaproszonych osób czy wymyślić jeszcze coś co oderwie tych, którzy średnio lubią weselne pląsy na parkiecie? Możecie zaprezentować pokaz waszych wspólnych zdjęć, które pokazują rozkwit Waszego związku z domieszką lat dzieciństwa. Mały nakład finansowy, a fajny efekt. W ramach niespodzianki, możecie poprosić świadków, aby to oni stworzyli prezentację waszych wspólnych lat. Kolejnym nie drogim pomysłem jest zorganizowanie karaoke przez wodzireja lub przez was samych. Wystarczy nagrać kilka utworów z muzyką i wydrukować kilka teksów piosenek, fajny pomysł na urozmaicenie oczepin.

Dla fanatyków czekolady dobrą alternatywą jest wypożyczenie fontanny z czekoladą, w której można zanurzać owoce, ciastka, wafle itp. Koszty takiej przyjemności wachają się od 300 do 700zł w zależności od wielkości urządzenia. Jako ciekawostkę nie tylko z fontanny, może wypływać słodka czekolada, ale również alkohol, który zapełnia nasze kieliszki. Służy ona nam również jako dekoracja stołu, gdyż jest podświetlana i zabarwia płynący z niej trunek. Koszt takiej przyjemności to ok 150-500zł + koszty alkoholu(od 8 do 19 l. mieści takie urządzenie).  Często na stołach weselnych goszczą również chłopskie stoły, serowe, rybne a nawet można zamówić sushi(ok.1500zł) . Do koloru do wyboru, co kto lubi.

Firmy proponują nam również niejednemu znany pokaz barmanów, robienie różnorodnych drinków z dodatkowymi atrakcjami (500-1300zł za pokaz). Pokaz taneczny różnorodnych stylów, który może być połączony z krótkim kursem tańca dla gości (ok1200zł za pokaz). Pokaz iluzjonistów, komików przy aktywnym udziale publiczności(ok500zł za pokaz) lub fireshow, trwa ok. 20-40min. prezentując taniec do energetycznej muzyki, osób igrających z ogniem, urozmaicany elementami pirotechnicznymi lub określonym oświetleniem (ok. 1300zł za pokaz).

Na świerzym powietrzu, można gością zaprezentować pokaz fajerwerków (od 500zł  wzwyż),pokaz światłem (ok.1200 wzwyż), wypuszczanie z naszym zdjęciem lub inicjałami balony z helem(ok. 200-400zł) do których można dołączyć życzenia lub bardziej znane lampiony(ok. 7zł za szt.),które może są tańsze od balonów, ale wymagają odpowiedniego pozwolenia.

Na wychodne, chcielibyście podarować gościom nie tylko butelkę wódki czy też kawałek ciasta, ale drobny upominek, który będzie po weselu o Was im przypominał. Pomysły na rynku sprzedażowym są rożne od małych buteleczek z alkoholem, miodem, czekoladek, ciasteczek, figurkami z porcelany, masy plastycznej, płytą z muzyka weselną lub zdjęciami Pary Młodych po pióro z wygrawerowaną datą Waszego ślubu. Koszty w tym przypadku są różnorodne i wszystko zależy od ilości gości, wąchają się między 5-40zł za szt. Może wy wykażecie się kreatywnością i sami stworzycie coś wyjątkowego dla waszych gości? Trochę pracy napewno popłaci. Możecie np. sami stworzyć woreczki ze smakołykami lub upiec smakowite ciasteczka.Wasz wybór.

Jeśli chcielibyście, aby wszystkie życzenia dla Was zostały zapisane, warto zakupić księgę gości ( ok60-150zł), w której wasi przyjaciele, członkowie rodziny wykażą się kreatywnością i napiszą wierszyki, życzenia, czy też własne wrażenia z wesela. Warto poinformować o tym gości, aby każdy mógł zanotować swoje myśli i Wy na spokojnie przeczytać zapisane pamiatkowe słowa najbliższych.

Nowością a jednocześnie hitem jest od niedawna tzw. foto budka (od 650zł) czyli automat fotograficzny z natychmiastowym wydrukiem zdjęć. Na pewno na wakacjach dla żartu robiliście sobie takie fotki. Jest to świetna zabawa , koordynowana przez animatora, zapewniająca różnorodne akcesoria, które dodatkowo uatrakcyjnią nasze zdjęcia, nie tylko super pamiątka dla Was, ale również dla waszych gości. Można również wypożyczyć photobusika, w którym będziecie robić takie fotki lub posłuży wam w plenerze jako dodatkowy atrybut w tworzeniu zdjęć. Możecie również sami zaaranżować miejsce z odpowiednim tłem i fajnymi akcesoriami, gdzie fotki będzie robił wam fotograf lub ktoś z bliskich.

Do bardziej wymyślnych atrakcji, możemy uwzględnić pokaz malowania piaskiem efekt piękny ale koszt takiego występu to 3000-3500zł nie mała kwota. Możemy zatrudnić karykaturzystę/ rysownika (20-30zł od os.) , który namaluje nasze zniekształcone portrety fajny pomysł, ale czy na wesele sami oceńcie?

Bardzo podobają mi się zabawy, wymyślane przez wodzirejów, dotyczące organizowania zawodów tanecznych dla gości do odpowiednich układów z śmiesznymi strojami. Możemy wspomóc się gra interaktywną, która będzie wskazywała nam kolejne kroki, jakie mamy wykonywać. Ciekawą propozycją jest również, przygotowanie na pierwszy taniec konkretnego układu tanecznyego z przyjaciółmi i zaangażowanie gości do tańca.

Jeśli macie sporo dzieci na weselu i nie chcecie, aby się zanudziły możecie wynająć animatorkę, która zabawi pociechy, jak również zagwarantować słodki raj na stole rodem z bajki o Jasiu i Małgosi, z którego wypływa nieograniczona ilość słodkości.

Jak widzicie pomysłów jest wiele. Niezapominajcie jednak, żeby nie było tego za dużo. Dajcie szansę waszej orkiestrze. Dwie, góra trzy atrakcje stanowczo wystarczą. Macie podpowiedzi teraz sami musicie zadecydować jaki pomysł najbardziej wam przypasował. Powodzenia w wyborze zabaw weselnych.