Prezenty dla rodziców

Prezenty dla rodziców

Ślub to wydarzenie, jedne z najważniejszych chwil w Naszym życiu. Należy jednak pamiętać, że nie tylko dla nas jest to ogromne przeżycie, ale również dla Naszych rodziców, którzy wspólnie z nami, planują każdą część uroczystości. To w końcu Oni, przecinają ,,pępowinę” i oddają swoje dziecko w rękę innej osobie niż oni sami. Zdają sobie sprawę, że te relacje będą już bardziej rozluźnione niż zawsze. Ze względu na oddzielne mieszkanie, obowiązki domowe, czy pojawienie się wnuków. Pamiętajcie jednak Drodzy Rodzice, niezależnie jak by Wasze pociechy były zagonione codziennym życiem, zawsze mają Was w sercu i o Was pamiętają. Oni również są zagubieni i przestraszeni, jak poradzą sobie z ogromem obowiązków. Wiedzą jednak, że zawsze wyciągnięcie w ich kierunku pomocną dłoń, bo miłość rodzica do dziecka jest bezwarunkowa i zawsze przebije największy mur. Dlatego też, aby pokazać szacunek i wdzięczność swoim najbliższym, nowożeńcy podczas swojego wesela przeznaczają czas na podziękowania, prezenty i wspólny taniec z rodzicami. Może ktoś powie, że to uroczystość tylko dla młodych, lecz ja się z tą teorią nie zgodzę. Już od kilkunastu pokoleń na uroczystości zaślubin oddawało się serdeczność najbliższym, poprzez uściski czy bukiet kwiatów. Więc dlaczego, teraz mielibyśmy robić inaczej. Jest to coraz bardziej popularny akcent wesela, może bardziej obniosły niż kilka lat wstecz, ale wszystko idzie z postępem cywilizacyjnym.

Młodzi nie tylko dziękują swoim rodzicom za pomoc w weselu, ale również trud w ich wychowanie, wpajanie ideałów etc. Nowożeńcy, aby podkreślić miłość do Nich, wymyślają coraz bardziej oryginalne podarunki. Nie trzeba mieć ogromu pieniędzy, aby przygotować niespodziankę. Liczy się pomysł. Na końcu artykułu dołączę filmik, w którym zobaczycie na jaki super pomysł wpadli młodzi ludzie, aby podziękować rodzicielom. Mi się podobała twórczość niedoświadczonych poetów. Ciekawa jestem Waszych reakcji?

Voucher do restauracji to jeden z wielu                         pomysłów na prezent dla rodziców

Przyznaję, marzyło mi się, aby dla rodziców zorganizować wspaniałą wycieczkę za granicą, czy Spa w którym nigdy nie byli, aby w końcu zwiedzili trochę świata. Niestety budżet na to nie pozwolił. Musiał wystarczyć kosz z różnorodnymi smakołykami (sami go przygotowaliśmy, żeby nie było, że poszliśmy na łatwiznę) + voucher do restauracji.

Tak naprawdę Oni nie liczą na super prezenty. Radość sprawi im pamięć, wdzięczność jaką ich darzymy. Z perspektywy czasu żałuje, że nie wpadłam  na zrobienie prezentacji multimedialnej z naszego wspólnego życia lub albumu ze zdjęciami. Można nagrać lub zrobić zdjęcia dedykowane dla rodziców. Jest to na pewno prezent, który zostanie na lata. Często piszecie na portalach, że obdarujecie swoich najbliższych biżuterią (dość drogi prezent, chyba , że zrobiony przez Was samych) lub tzw. ,, kurzołapami” czyli medalami, figurkami, które zalegają w koncie. Kwestia gustu, jak kto lubi. Pojawiają się również pomysły ręcznie malowanych obrazów jak np. anioły, z odpowiednią dedykacją. Kubki, poduszki, czekoladki,ręczniki, statuetki, komplety puzzli, dyplomy, szachy, ramki, obrazy, butelki, koce , leżaki,tabliczki, magnesy, fartuchy, pudełka specjalnie spersonalizowane dla Waszych ,,starszych”. Co tylko zapragniecie.

Własnoręcznie przygotowany album rodzinny z pewnością rozczuli każdego rodzica

Wy najlepiej będziecie wiedzieć z czego i co jest najodpowiedniejsze dla Waszych rodziców.

Koszyk pełny przysmaków z pewnością ucieszy każdego rodzica

Przyjmijmy, że wybraliście odpowiedni prezent. Zastanawiacie się pewnie kiedy i jak macie zorganizować podziękowania.  Na ogół odbywa się to około godz. 22 przed krojeniem tortu i oczepinami. Myślę, że jest to odpowiednia godzina, gdyż goście nie są jeszcze strasznie zmęczeni.:) Wstępnie, możecie podpytać waszej orkiestry i poprosić o wcześniejszą informacje podczas wesela, abyście mieli chwile się przygotować. Możecie oficjalnie podziękować rodzicom, aby wszyscy zebrani was słyszeli lub powiedzieć to co czujecie tylko do Nich. Możecie zaplanować, wcześniej pisząc lub dedykując wiersz lub liczyć na spontaniczną wypowiedź. Dla osób nie lubiących publicznych wystąpień proponuje, zawczasu przygotować mowę.

Obwieszczeniem Waszej miłości, więzi jest wspólny taniec z rodzicielami. Przeważnie wybierany utwór to ,, Cudownych rodziców mam…”. Jeśli nie trafia do Waszych uszów, zawsze możecie ustalić z orkiestrą inny utwór.

Pozostała jeszcze nam do omówienia, jedna kwestia związana z zagospodarowaniem pieniędzy na prezent. Wszystko zależne jest od rodzaju podarunku. Rozpiętość cenowa pomiędzy np. wyborem czekoladek, a wycieczki jest ogromna. Przeważnie kwota waha się  między 200 a 500zł. Jeśli chcecie obdarować swoich bliskich drogim prezentem lub nie zdążyliście wykonać np. foto książki zawsze upominek, możecie wręczyć im po ceremonii. Jeśli na weselu nie chcecie wyjść z pustymi rękoma, możecie wręczyć bukiet kwiatów lub przygotować coś co nie wymaga dużego nakładu finansowego jak np. prezentacja multimedialna, nagrany przez Was filmik, stworzony album. Miejcie z tyłu głowy, że Wasi rodzice nie liczą na drogie prezenty. Czasami słowa więcej znaczą niż czyny. Z taką myślą Was zostawiam.

Ps.

Tak jak obiecałam załączam link do obejrzenia filmiku: