Podróż poślubna

Niezapomniana podróż

Koniec przygotowań, spoglądania co chwilę w kalendarz co należy zrobić. Koniec stresu czy wszystko pójdzie tak jak zaplanowaliście. Koniec bo… już po weselu. Piękne stroje, możemy schować do szafy, prezenty rozpakować, a samemu wybrać się na wymarzone wakacje życia. Jeżeli lubicie spontaniczne wycieczki w nieznane w każdej chwili, możecie wsiąść w samochód i ruszać w drogę. Jeśli jesteście miłośnikami wyjazdów za granicę lub zawsze planujecie wakacje z rozmysłem, pamiętajcie, aby swoją podróż poślubną zaplanować z wyprzedzeniem. Wybierzcie niezwykłe miejsce, abyście oboje czuli się w nim wyjątkowo. Ta wycieczka to rozpoczęcie waszej historii miłosnej. To czas tylko dla was, bez obowiązków, codziennych problemów. Miejsce nie gra tu znaczenia, gdy jesteście naprawdę zakochani. Ważne, że jesteście razem i wspólnie możecie spędzić podróż waszych marzeń.

Pierwsze pytanie, które pada to – gdzie się wybrać na miesiąc miodowy? Wszystko zależy od waszych upodobań, formy spędzania wolnego czasu i co tak naprawdę powoduje, że odpoczywacie. Jeśli jesteście miłośnikami opalania, polegiwania na plaży czy pluskania się w wodzie i nie ogranicza was budżet, wybierzcie wycieczki w miejsca egzotyczne. Lubicie adrenalinę, jazdę na rowerze, wspinanie się po górach, znajdźcie takie miejsca, które są wyjątkowe i do których w ,,normalne” wakacje byście nie pojechali.

Drugą rzeczą, która chodzi wam po głowie to czy samemu zorganizować wycieczkę, czy z pomocą biura podróży? Jeśli nie lubicie być w jednym miejscu i zamierzacie spędzić podróż poślubną w kraju, spokojnie możecie zorganizować urlop samodzielnie ,wcześniej nie bukując miejsca noclegu. Planujecie wyjechać za granice lub zależy wam na luksusowym hotelu, poproście o pomoc dobre biuro podróży. Polecą wam odpowiednią wycieczkę, wedle waszych wymagań i oczekiwań. Będziecie mieli wybrany, sprawdzony nocleg, wszystkie informacje zostaną wam przekazane, a do waszych obowiązków zostanie tylko spakowanie walizki. Planując tzw. miesiąc miodowy uwzględnijcie czy macie ważny paszport i czy nie będzie potrzebna wam wiza, jeśli wasze plany skierowane są na takie państwa, które będą tego wymagać. Na wyrobienie paszportu czy wizy potrzeba czasu, dlatego uwzględnijcie swoją wyprawę w terminarzu ślubnym, aby móc wcześniej załatwić potrzebne papiery. Przy zamawianiu wycieczki, ważne jest , aby zaznajomić się czy w koszty wchodzi ubezpieczenie, jeśli nie, warto poświęcić pieniądze i za dodatkową opłatą je wykupić. Unikniecie problemów, gdyby wasze zdrowie odmówiło posłuszeństwa. Pamiętajcie, aby zapytać się czy są wymagane szczepienia i jakie ewentualnie, można zrobić, aby zapobiec chorobie, zwłaszcza gdy wyjeżdżamy w egzotyczny teren. Informacje o szczepieniach, możecie znaleźć w wojewódzkich stacjach sanitarno-epidemiologicznych i tam je zrobić.

Szkic podróży mamy w naszej głowie, tylko teraz pojawia się pytanie, kiedy jechać? Od razu po ślubie czy poczekać na ciekawe propozycje po sezonie? Wszystko zależy od waszego budżetu. Jeśli chcielibyście wyjechać za granice naszego kraju, a nie macie wystarczająco wolnej gotówki i nie zależy wam na mega upałach, pojedzcie w miesiącach gdzie jest mało ludzi i skończył się okres turystyczny. Dla was lepiej, będziecie mieli więcej intymności. Ważne, abyście urlop wcześniej uzgodnili z pracodawcą. Miesiąca pewnie wam nie da, ale dwa tygodnie na pewno. Często młode pary wyjeżdżają np. na tydzień za granice, a kolejne dni spędzają w wybranym miejscu w swoim kraju. Jeśli jesteście aktywną parą to warto zainteresować się kiedy będą organizowane imprezy kulturowe, muzyczne czy też sportowe i wpleść je w plan miesiąca miodowego.

Nie zawsze młode pary wybierają się w podroż poślubną zaraz po ślubie. Więc jeśli nie macie pomysłu lub czekacie na super wycieczkę w dobrej cenie, nie spieszcie się. Nie ważne gdzie, najważniejsze, że będziecie tam razem. Decydując się na dany kraj, pamiętajcie sprawdzić jaka panuje pogoda w rozważanym terminie, żeby nie mieć niemiłego zaskoczenia.

Gdzie w takim razie jechać? Jeśli macie ograniczony budżet, docencie walory agroturystyki. Za nocleg zapłacicie niewiele, zachwycicie się pięknem przyrody, panującej ciszy, a gospodarze przyjmą was z gościnnym sercem. Możecie, również liczyć na dodatkowe atrakcje tj. możliwość wypożyczenia sprzętów np. roweru, ogniska czy jazda konno. Jeśli jednak ciągnie was  dalej, łapcie okazję na last minute. Cena wycieczki, może być niższa o połowę (a jest ona pełnowartościowa). Jedynym minusem takiej formy jest to, że nie wiemy kiedy się pojawi. Jeśli nie musicie wcześniej deklarować urlopu nie ma problemu, taka propozycja jest w sam raz dla was. Pamiętajcie przeczytać regulamin i poprosić o wyliczenie wszystkich kosztów. Proponuję, wybierać wycieczki z możliwością all inclusive (w tą formę wliczone są wszelkie posiłki,napoje,drinki itp.) , są może droższe, ale w ogólnym obliczeniu wyjdzie wam to taniej. Osoby, które same lubią organizować wypoczynek, a nie chcą szaleć z kasą mogą skorzystać z darmowych noclegów. Niemożliwe? a jednak. Dzięki internetowym hospitality clubs. Wystarczy się skontaktować mailowo z jego członkiem w wybranym przez was kraju, mieście i poprosić o przyjęcie w gościnę. Jest to sprawdzona i bezpieczna forma noclegu. Należy jednak pamiętać, że działa to w dwie strony. Możecie spodziewać się nieznanej osoby w swoim domu.

Pary, które przeznaczają większą gotówkę na swoje wojaże, tak naprawdę mają nieograniczone możliwości, bo mogą pojechać tam gdzie zawsze marzyli. Chcecie cofnąć się w świat dzieciństwa, jedźcie do Disneylandu, a może przemierzać morze stadkiem, cumując na nowo poznanych wyspach? Na co czekacie? wyruszajcie.

Lubicie piasek, błękitne niebo, przezroczyste morze jedzcie na Malediwy, Seszele, Mauritius, Hawaje lub inne egzotyczne wyspy, na których będziecie delektować się smakiem drinków ze słomką pod palmami. A może Nowy Jork czy Paryż?

Tak naprawdę wszędzie możecie jechać. Wszędzie jest romantycznie, gdzie ulicami chodzą zakochane pary. Ważne, żebyście miejsce wybrali razem. Jeśli nie możecie dojść do porozumienia, jedzcie jeden tydzień tam gdzie ona chce, a drugi tam gdzie on. Wilk syty i owca cała. Będą to wasze najważniejsze i niezapomniane chwile w życiu,  dlatego czerpcie każdą minutę, każdą sekundę, że jesteście razem. Nie ważne gdzie, ważne, że możecie wspólnie rozkoszować się wolnością. Szerokiej drogi i mnóstwa romantycznych dni.