Czy potrzebujemy pomocy konsultanta ślubnego ?

 

Gdy planujemy wspólnie z partnerem wesele na ,,sucho” wszystko wydaje się banalnie proste. Nic trudnego wybrać salę, orkiestrę czy strój. Jednak, gdy przychodzi co do czego, nie mamy zielonego pojęcia za co wziąć się w pierwszej kolejności. Jeśli nie macie pojęcia jak zaplanować wasze przyjęcie ślubne lub pochłonięci jesteście ,, korporacyjnym” wirem pracy, albo z czystym sumieniem możecie przyznać, że jesteście pracoholikami, wynajęcie konsultanta ślubnego jest najlepszym rozwiązaniem. Tak jak w sieciach komórkowych, bankach itp. możecie spotkać konsultantów, którzy doradzą wam dany produkt, tak tu z otwartymi rękoma przyjmą was firmy zajmujące się organizacją wesel. Za granicą bardzo często młodej parze towarzyszy przyjazna pani, która ,,ogarnia” cały chaos dotyczący ceremonii zaślubin. W Polsce jeśli chodzi o wesela, powoli wchodzi moda na korzystanie z usług takich firm. Główną przeszkodą są jednak koszty, które powodują, że przyszli małżonkowie, korzystają z doradztwa tylko swoich bliskich. Mając kilka złotych więcej w  kieszeni, na pewno skusiłabym się na wynajęcie takiej osoby. Miło jak ktoś za nas pilnuje terminów, podtyka nam pod nos wybrane usługi, negocjuje odpowiednią cenę,rozwiązuje powstałe problemy. Raj na ziemi. Trochę jak anioł czuwający nad naszym szczęściem. Dodatkowo nie tylko otacza was ,,opieką”, ale również może doradzić bliskim w doborze kreacji czy prezentu. Wszystko brzmi w spaniele, ale jak dobrać takiego dobrego duszka?

Wpisując w wyszukiwarkę ,,konsultant ślubny” wyszuka nam się kilkanaście stron o tej tematyce. I co dalej zrobić z tym fantem?

Zwracajcie uwagę w jaki sposób wykonana jest ich strona internetowa. Jeśli jest dużo informacji dotyczącej ich działalności, zdjęć, certyfikatów, opinii ( nie koniecznie na ich stronie), jak i również posiadają długoletni staż, możecie brać pod uwagę takie firmy w pierwszej kolejności, ale z pewnością nie powinno się skończyć tylko na takiej weryfikacji.

To tylko selekcja internetowa. Czasami nowo otwarte firmy mają w branży większą kreatywność przy tworzeniu stron niż starzy wyjadacze, których zjadła rutyna. Dlatego, najlepiej skontaktować się z nimi bezpośrednio i osobiście przedstawić waszą wizje dotyczącą ślubu. Wedding planner znając wasze oczekiwania, będzie mógł wstępnie przedstawić wam własne pomysły, uwzględniając wasz styl. Wszystkie koncepcje, nawet te, które wydają się wam śmieszne, przedstawcie organizatorom. Nie bójcie się pytać i prosić o rady. Oni najlepiej wiedzą co będzie wyglądało dobrze, co jest modne, co z czym połączyć, aby wyszło szykownie i elegancko, według waszych oczekiwań.

Na rozmowie ,, zapoznawczej” spytajcie się czy, w każdej chwili nie zależnie od pory dnia/nocy, możecie się z nimi kontaktować, zwłaszcza, dzień przed ślubem. Jest to bardzo istotne, głównie wtedy gdy pojawią się kłopoty lub ogarnie nas bez uzasadniony strach.

Najlepiej wybrać propozycje firm, które są zrzeszone, w Polskim Stowarzyszeniu Konsultantów Ślubnych. Dzięki temu, będziecie mieć pewność, że jesteście w dobrych rękach.

Na pewno jesteście ciekawi jakie obowiązki należą do,, waszego” konsultanta ślubnego. W pierwszej kolejności to pomoc w wyborze i koordynowaniu dostawców. Możecie liczyć na ich wsparcie w podpisaniu umowy, dzięki temu będziecie zwracać uwagę na ,,drobne druczki”, jak również dadzą wam oparcie w negocjacjach co do ceny za usługę. Dbanie o spójność w dekoracjach, stroju itp. to również ich zadanie. Wszelkie ,,wtopy”, zmiany w ustawieniach gości czy wazonu przyjmą na swoją klatę. Do was należy tylko podjęcie decyzji, bo wszystko będziecie mieli podane jak na tacy.

Wcześniej wspomniałam o dużych kosztach związanych z zatrudnieniem profesjonalistów. Jeśli jednak dobrze poszukacie, trafia się możliwość zatrudnienia konsultanta ślubnego za darmo!!! Pewnie zastanawiacie się, kto pracuje w tych czasach za darmo, zwłaszcza jeśli chodzi o tę branże? Już wam wyjaśniam. Czasami wedding planner pracują w gratisie, gdyż mają odpowiedni procent od dostawców. Minusem jest to, że głównie dogadują się z tymi samymi firmami, pobierając odpowiednią garze. Niektóre agencje, mają stawki godzinowe, dzienne lub procentowe od uroczystości. Bywa również, że firmy przedstawiają pakiet całościowy z określoną kwotą lub cennik z wyszczególnionymi usługami. Jest to dobry pomysł, zwłaszcza jeśli potrzebna jest nam pomoc w określonej dziedzinie lub nie możemy przekroczyć budżetu.

Jak widzicie, nie potrzeba multum pieniędzy, aby zatrudnić takie osoby, zwłaszcza jeśli potrzebujemy  wsparcia tylko w określonym obszarze, koszty maleją nawet do kilkuset złotych. Więc jeśli nie wyrabiacie się, bo za późno zabraliście się za organizacje ślubu lub nie macie pojęcia co z czym się je, pora wziąć komputer, telefon i szukać, dzwonić do dobrej agencji, która przyspieszy wasze planowanie. Osoby, które stawiają na indywidualność w organizacji wesela wspieram mocno, aby wszystko udało się tak ja tego chcieli. Dacie rade! Powodzenia.